htc_hd2

HTC HD2 a Windows Phone

HTC HD2 je bezesporu zajímavý telefon. Do prodeje šel tenton telefon s operačním systémem Android. Od jeho uvedení na trh uplnyla nějaká doba a skupinka XDA developers se pustila postupně do portování Ubuntu, Debianu a dalších Linuxovým distribucí na tento telefon.

Ze zvědavosti chtěli zkusit, jak těžké by bylo dostat na tento telefon Windows Phone a tak jsme se postupně dočkali WP7, 7.5 a dokonce i 7.8, které ještě ani nejsou oficiálně k dispozici. Dokazuje to, že HTC HD2 je opravdu výjimečný telefon. Díky tomuto počinu se dostal Windows Phone i mezi uživatele Androidu, kteří si ho mohli vyzkoušet na vlastní kůži.

S příchodem Windows Phone 8 si lidi od XDA developers opět vzpomenuli na staré dobré HTC a zkusili, jestli vůbec dokáží nový operační telefon spustit na tomto zařízení.

Jak je vidět z obrázku, na HTC HD2 běží WP8. Autoři na svých stránkách zmiňují, že je to pouze první verze, která kromě spuštění systému vlastně nic neumí. Vývojáře tedy ještě čeká dlouhá cesta k zprovoznění všech funkcí telefonu (internetové připojení, BT, …). Pro nás, uživatele WP7/WP8 to znamená jen jedno – Windows Phone se dále rozšiřuje nejen mezi obyčejné lidi, ale i power users a tím dokazuje o jak kvalitní systém se jedná.

 

Zdroj: http://www.xda-developers.com/android/and-it-keeps-going-and-going-hd2-receives-wp8-port/
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
a65e38100e5c0ddcd7d611cbe4746bda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Connect with Facebook

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>